Kerala English Medium School

Champua, Keonjhar (Odisha)

Staff Members

Teaching Staff
Name Qualification
Bijaya Kumar Bharati M.Sc.Ed.(PHY.)
Name Qualification
Santosh Arora M.A.,M.Ed(ECO.)

PGT

Name Qualification
Mamata Sethy M.Com., M.Phil(Com.)
Ramya Rajan M.Sc., B.Ed.(Maths)
Vivekananda Palit M.Sc., B.Ed.(Chem)
Rupam Saha M.A, B.Ed.(Eng)
Saubhagya Ku. Praharaj M.A, B.Ed (Eco)
Abhilash Banerjee M.COM, B.Ed (Com.)
Panithas M. M.A, B.Ed.(Eng.)
Rashmita Das M.Sc, MPHIL, M.Ed(Phy.)
Chandra Sekhar Bhosagar MCA, M.Phil., B.Ed(Comp.)
Rejina Anie Issac M.Sc, M.Phil.,B.Ed (Bio.)
Dullav Bhosagar M.Sc, B.Ed(Bio.)
Lipshi Deb M.Sc, B.Ed, Phd.(Bio.)
Manish Kumar Jha M.Sc, B.Ed (Phy.)
Hemant Patro M.Sc, B.Ed (Phy.)

TGT

Name Qualification
Sanghamitra Mall M.A, M.Ed.
Kirana Kumar Dash M.Sc, B.Ed
Arbin Raja Sibin R M.A, B.Ed.
Ramesh Srichandan B.Sc., B.Ed.
Neetish Kishore Pandey B.Sc., B.Ed.
Jyoti Ranjan Guru B.A , B.Ed
Ashish Mishra M.A , B.Ed
Binu Mathew MA, M.Phil.
Debi Archana Dash M.Sc, M.Ed
Sukanya Dasgupta M.A.,B.Ed
Sashi Sekhar Jha M.A, STT
Sneha Patra MA, B.Ed
Vijay Shankar Tiwari M.A, B.Ed.
Sunita Kumari Pradhan B.Sc, B.Ed
Ranjita Samal M.A, B.Ed.
M. Kalimuthu M.A, M.Ed.
Mahendra Kumar M.A, B.Ed
Ananya Dash M.Sc, M.Ed
Smita Mishra M.A., B.Ed
Subhashree Parida M.SC

PRT

Name Qualification
Daitari Sahu M.Sc. B.Ed
Biraja Rani Dash B.A,   NTT, D.El.Ed.
Chandramani Mahanta B.A , B.Ed
Debendra Kumar Sahu B.A, Bed
Indramuni Lakra BA, D.El.Ed.
Jasoda Sahoo B.A, B.Ed.
Jyotirmayee Sahoo B.A, NTT
Latha R. B.A, TTC
Lushna Priyadarshini B.Sc., B.Ed.
Manoj Kumar Sahoo B.A, D.El.Ed.
Nilu Jha INTER, D.El.Ed.
Pramod Kumar Swain B.A, B.Ed.
Rajkishore Das B.A, B.Ed.
Sasmita Bharati M.A,  NTT,  D.El.Ed.
D Topha Devi M.A, D.El.Ed.
Sanghamitra Luha M.A, B.Ed.
Trisandhya Nayak B.A, B.Ed.
Suraj Singh B.A, B.Ed.
Poonam Albinus Toppo INTER, D.Ed.
Sudhanshu Sekhar Samal B.Sc, B.Ed
Ankita Pradhan B.A , B.Ed
Jyostna Rajak INTER, D.El.Ed.
Renu Kumgi B.A , NTT
Banita Mahanta M.Com.
Subhasmita Priyadarshinee B.SC, B.Ed
Sudheesh KM BA, B.Ed
Rajalaxmi Prusty B.Sc, B.Ed
Akhil B. Kaimal B.SC, B.Ed
Kunja Bihari Barik BA, B.Ed
Suravi Rout BA, B.Ed
Medha Choudhury MA, B.Ed
Ashutosh Patra BA, B.F.A
Obray Benjamin BCA

PET

Name Qualification
Sutham Biswas MPEd
Rakesh Barik M.P.Ed
Ganeswar Kisku B.A, B.P.Ed.
Name Qualification
Rakesh Kumar Mahata B.Lib.
Name Qualification
Sudeepta Behera M.A , A- PGDCA
Name Qualification
Snehalata Pradhan B.A , B.Ed
Name Qualification
Chetan Singh Sardar C.P.Ed.
Jeffry Duhlian C.P.Ed.
Name Qualification
Chetan Singh Sardar C.P.Ed.
Jeffry Duhlian C.P.Ed.
Devika E. BA, NTT
Anindita Das MA
Vipindas K Thankappan M.Com
Shyamlal P.S. MA, MPHIL
Aruna Kujur BA
Krishna Das BA (Music)
Name Qualification
Sovna Priyadarsini MA
Name Qualification
Sagar Mantry MA, M.Phil
Non-Teaching Staff
Name Designation
Smita Rani Pattanaik Office Asst.
Subash Chandra Guru Office Asst.
Name Designation
Srikant Behera Cashier
Name Designation
Laxmidhar Pradhan Peon
Gadhadhar Mahakud Peon
Name Designation
Satyabhama Mahanta Lady Attendant
Jotsana Mahanta Lady Attendant
Name Designation
Kamala Karua Sweeper
Suraj Behera Sweeper
Name Designation
Narendra Mahapatra Gardener